Меню сайту

Професії ліцею

Друкар офсетного плоского друкування

 

drukar 1 g     Слово поліграфія походить від грецьких слів: полі – багато і графо – пишу. Поліграфія (або поліграфічна промисловість) – це галузь промисловості, яка зайнята виготовленням різної друкованої продукції у великій кількості екземплярів за оригіналами, що поступають від видавництв або інших організацій. 

   Професія друкаря давня, та завжди була і зараз перебуває в пошані. Обираючи цю професію слід пам’ятати, що вона вимагає від фахівця художнього смаку, логічного мислення, грамотності та ерудиції.

Друкована продукція супроводжує людину все його життя від раннього дитинства до глибокої старості. Книга і журнал, газета і плакат, календар і шкільний зошит, поштова марка і красива упаковка різних товарів – все це продукція, виготовлена з використанням технологічних процесів поліграфічної промисловості.

Оволодіваючи професією, учні вивчають основи поліграфічного виробництва, поліграфічні матеріали, основи кольоровідтворення, машини та устаткування друкарських цехів, оздоблювальні процеси, економіку та інші дисципліни. Особлива увага приділяється технології друкарських процесів – це офсетний друк.

Якщо Ви вирішили утвердити себе у житті як фахівці видавничо-поліграфічної галузі, завжди будете мати справу із друкованим словом, яке споконвіку вважалось і вважається нині джерелом знань, мудрості, прогресу.

  Готує машину та матеріали до друку. Заповнює машину папером, заливає ящики фарбою. Проводить регулювання друкарського апарата. Забезпечує процес друкування і намотування продукції в рулон. Усуває неполадки в роботі, проводить очищення і змащування машини. 

Спеціаліст повинен знати:
Принципи плоского друку; формати видань; сорти паперу; нумерацію фарб; рецептуру використовуваних розчинів; технологічний процес виготовлення форм плоского друку негативним і позитивним способами копіювання; принцип відтворення напівтонових і багатофарбних оригіналів в плоскому друці; вимоги до друкарських форм, відтисків, зошитів; прийоми регулювання офсетних машин різних типів.
Вимоги до індивідуальних особливостей:
Поєднання високої концентрації і розподілу уваги, спостережливість, наочно-дієве мислення, можливість розрізняти кольори, просторова уява. 
Медичні протипокази:
Стійке зниження зору, відчуття кольору. Захворювання шкіри, дихальних шляхів, органічні захворювання центральної нервової системи, порушення рухових функцій. 
Кожна людина щодня стикається з роботою друкаря. Це можуть бути як газети і журнали, так і різні рекламні брошури, буклети, календарі, наклейки тощо. Друкар бере безпосередню участь у виготовленні всієї цієї та іншої друкарської продукції. 
В обов'язки друкаря входить повний контроль над всім процесом друку, своєчасне усунення браку, якщо такий є і, звичайно ж, здача замовлення в строк. На сьогодні професія друкаря затребувана. Це пов'язано із зростаючим відкриттям рекламних агентств, які займаються виготовленням рекламної поліграфічної продукції. Ці компанії друкують листівки, календарі, буклети тощо. Попит на рекламну продукцію такого роду підвищився, а значить, підвищився попит і на працівників сфери поліграфії. Також дуже багато компаній-виробників замовляють друк наклейок для своєї продукції. Наклейки є своєрідною рекламою продукції, що випускається, і, слугують просуванню товару. Тому вимоги до виробника таких наклейок – досить високі. 
Окрім друку всілякої поліграфічної продукції, друкар займається післядрукарською обробкою, тобто порізкою, ламінуванням тощо. Також він готує машину до друку, контролює процес друку і, займається обслуговуванням друкарської машини. 
У зв'язку з тим, що друкарі все більше стають потрібні в приватних поліграфічних компаніях, які проводять друк наклейок, рекламних плакатів, брошур, календарів та іншої рекламної поліграфічної продукції, до них пред'являються дуже високі професійні вимоги. Друкар повинен володіти знаннями технічних вимог до друкарських форм і обов'язково повинен знати способи корегування кольору фарби відповідно до оригінала. Він повинен знати усі сорти паперів і фарб, що застосовуються, а також їхні властивості. 
Друкарем можна стати, закінчивши поліграфічні професійно-технічні училища і коледжі. Наприклад Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії.Друкарі працюють в рекламних агентствах, які мають власне виробництво. Також вони можуть працювати в друкарнях і дизайн-студіях, тобто там, де є друкарські верстати. На роботу можна влаштуватися і без спеціальної освіти, але лише учнем. З набуттям досвіду роботи друкар отримує розряд, який з часом може зростати. Усього розрядів вісім, з них восьмий – найвищий.

 

Останні коментарі на сайті

 • Свята справа у День Святого Миколая

  Орест 11.02.2016 00:04
  Молодці! Дуже файну справу робите! :D

  Детальніше...

   
 • Відбувся конкурс "Міс «Золота осінь»"

  Золоті 08.12.2016 14:28
  А можно фото цих красунь?

  Детальніше...

   
 • День фізики та астрономії

  englismer 11.03.2018 16:37
  Интересненько.

  Детальніше...

Корисні посилання

herjakist

 

profirightsorg

uon

ptou

ucojco

upjg

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія