Меню сайту

Професії ліцею

Оператор комп’ютерної верстки


operator eom 1 gВ 
наш час дуже стрімко розвивається поліграфічна галузь. Відкриваються нові рекламні агентства, видавництва, друкарні.

Тому ринок праці має потребу в таких фахівцях як – оператор комп’ютерної верстки.

Усі знання, отримані в процесі навчання, ви зможете застосувати під час своєї роботи. Ви станете творцями нових видань: книг, журналів, газет та рекламної продукції.


По закінченні навчання зможете виконувати такі види робіт: 
• працювати в текстовому редакторі з різними видами документів;
• сканувати та редагувати скановані зображення;
• користуватися ресурсами мережі Internet;
• обробляти фотографії та створювати фотоколажі;
• створювати та редагувати графічні об’єкти;
• макетувати та верстати будь-яку друкарську продукцію.
• виконувати операції з файлами та дисками;
• створювати публікації в програмі верстки;


Ласкаво просимо на навчання!

 

I категорія

Завдання та обов’язки.
 Працює в текстовому редакторі з введенням тексту, який містить спеціальну термінологію, багаторядкові математичні, хімічні формули, здійснює набирання таблиць. Оперує з файлами. Виконує правку тексту. Створює макет для верстки. Виконує верстку тексту, підготовленого з використанням текстового редактора та інших прикладних програм верстки, графічний дизайн. Сканує та опрацьовує ілюстративний матеріал, виконує художній дизайн. Записує файли на магнітний носій. Роздруковує текст. Працює в сучасних операційних системах. 

Повинен знати: прийоми складного шрифтового оформлення тексту; технічні правила набирання і верстки книжково-журнальної та газетної продукції; поліграфічні правила оформлення текстів з використанням текстового редактора і прикладних програм верстки; роботу в сучасних операційних системах; основи організації праці; основи законодавства про працю; правила захисту інформації. 

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою. Стаж роботи за професією оператора комп’ютерної верстки II категорії — не менше 1 року. Приклади робіт: Набирання, правлення, верстка. 1. Література науково-технічна, складні каталоги, навчальні посібники іноземними мовами, іноземні словники. 2. Підручники для середніх та вищих навчальних закладів із фізики, хімії, математики та інших точних наук. 3. Технічні та енциклопедичні довідники. Роботи з графічного дизайну, сканування, комп’ютерного ретушування ілюстративного матеріалу.

II категорія

Завдання та обов’язки. Працює в текстовому редакторі з введенням тексту, який містить спеціальну термінологію, математичні, хімічні, астрономічні та інші однорядкові формули, різні алфавіти, рядки зі шрифтовими виділеннями, 10-ти пальцевим методом. Працює із файлами (зберігає набраний текст, викликає текст на екран; перейменовує і об’єднує файли; працює в різних вікнах, роздруковує). Виконує правку тексту (виділяє текст, здійснює пошук та заміну). Створює макет для верстки. Здійснює верстку, шрифтове та поліграфічне оформлення тексту, сторінок, колонок. Записує файли на магнітний носій. Роздруковує текст на принтері. Працює в оперативній системі, користується основними командами, утилітами. 

Повинен знати: прийоми шрифтового оформлення тексту; технічні правила набирання і верстки книжково-журнальної та газетної продукції; поліграфічні правила оформлення текстів з використанням текстового редактора і прикладних програм верстки; роботу в сучасних операційних системах; основи організації праці; основи законодавства про працю; правила захисту інформації. 

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою. Стаж роботи за професією оператора комп’ютерної верстки III категорії — не менше 1 року. Приклади робіт: Набирання, правлення, верстка. 1. Книжково-журнальна та афішно-плакатна продукція. 2. Література художня (проза, вірші, драматичні твори і дитяча література). 3. Підручники для середньої школи і навчально-методична література.

III категорія

Завдання та обов’язки.
 Набирає в текстовому редакторі спеціального виду текст, який містить терміни: фізичні, математичні, хімічні, астрономічні тощо; одиниці величин, їх українські та міжнародні позначення і найменування; формули, алфавіти, знакові системи та інші текстові елементи. Здійснює введення тексту, вставки, вносить виправлення помилок. Працює із файлами, вводить параметри набору згідно з макетом полоси, здійснює розрахунки для верстки. Виконує правку тексту (виділяє текст, знищує, пересуває, копіює текст, здійснює контекстний пошук та заміну). Записує файли на дискету. Роздруковує набраний текст на принтері. Працює в комп’ютерній мережі. 

Повинен знати: призначення функціональних клавіш текстового редактора; технічні можливості та параметри монітора, процесора і принтера; друкарську систему виміру та систему вимірювань, яка використовується у текстовому редакторі; стандарти коректурних знаків; математичні та хімічні знаки; основи організації праці; основи законодавства про працю; правила захисту інформації. 

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою. Без вимог до стажу роботи. Приклади робіт: Набирання та правлення. 1. Журнали та газети, навчально-методична література, підручники для середньої школи та професійно-технічних училищ. 2. Книжково-журнальна та афішно-плакатна продукція. 3. Література науково-популярна та соціально-економічна. 4. Література художня (проза, вірші, драматичні твори і дитяча література).

 

Останні коментарі на сайті

 • Свята справа у День Святого Миколая

  Орест 11.02.2016 00:04
  Молодці! Дуже файну справу робите! :D

  Детальніше...

   
 • Відбувся конкурс "Міс «Золота осінь»"

  Золоті 08.12.2016 14:28
  А можно фото цих красунь?

  Детальніше...

   
 • День фізики та астрономії

  englismer 11.03.2018 16:37
  Интересненько.

  Детальніше...

Корисні посилання

herjakist

 

profirightsorg

uon

ptou

ucojco

upjg

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія