Меню сайту

9 березня (25 лютого за ст стилем) 1814 року у селі Моринцях Звенигородського повіту на Київщині в родині Григорія Івановича Шевченка, кріпака поміщика Енгельгардта, народився син Тарас, з іменем якого сьогодні на планеті ідентифікується Україна та українці. І немає, здається, такої людини у нас, яка б не читала творів великого Кобзаря.

Тарас Шевченко – символ чесності, правди й безстрашності, великої любові до людства. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини та пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.

Пізнавати Тараса Шевченка – це пізнавати історію, мучитися, страждати від того, що нашу предковічну землю позбавили спокою сусіди – загарбники.

Пізнавати Шевченка – це працювати до сьомого поту й наближатися до торжества добра над злом, очиститися духовно й морально.

Кобзарева поезія - це і біль, і розпач, і докір… Дорослі й малі, сивочолі та юні сини й доньки – з усіх куточків України йдуть до Великого Кобзаря схилити голови, вклонитися великому мученику… У кожного свій монолог, своя сповідь і перед ним не можна сфальшивити…

9 березня в актовому залі ДПТНЗ «Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії» відбулися літературні читання творів Великого Кобзаря за сценарієм викладача української мови та літератури Леонової Н.А. Доторкнутися душею до творчості Тараса Шевченка, відчути на собі магію його слова зібралися любителі поезії – вчителі й учні.

Зі сцени лунали безсмертні твори великого майстра слова у виконанні учнів ліцею: Осадчої Катерини (група 192), Цилінської Олександри, Рудь Діани та Криницька Анастасії (група 142), Шморгуна Артема (група 292), Головачової Альони (група 342).

Особливо проникливо і приголомшливо звучала поема «Лілея» у виконанні Бжежинської Аліни (група 342).

Святкування дня народження Великого Кобзаря відзначилося також виставкою газет та участю учнів у вікторині «Сторінки життя Тараса Шевченка»

Більше 200 років тому українка – кріпачка дала світові генія, але він не віддаляється, а наближається до нас. Ми на вічному шляху до пізнання Шевченка...Сучасність заповнює нас, але ми ані на мить не забуваємо, чиїми сучасниками ми є. Так, бути сучасником Кобзаря — це велика честь.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі на сайті

 • Свята справа у День Святого Миколая

  Орест 11.02.2016 00:04
  Молодці! Дуже файну справу робите! :D

  Детальніше...

   
 • Відбувся конкурс "Міс «Золота осінь»"

  Золоті 08.12.2016 14:28
  А можно фото цих красунь?

  Детальніше...

   
 • День фізики та астрономії

  englismer 11.03.2018 16:37
  Интересненько.

  Детальніше...

Корисні посилання

herjakist

 

profirightsorg

uon

ptou

ucojco

upjg

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія